Uudiskirjades tutvustame müügile saabunud uusi tooteid ning sooduspakkumisi
Blog
-
Kui ootad perre uut ilmakodanikku või juba naudid ema-isa rolli, on beebimonitorist saanud väärtuslik abimees, mis aitab tagada lapse turvalisust ja vanemate meelerahu. Aga millist beebimonitorit valida? Turul on palju erinevaid mudeleid, mille hulgast valida. Selles postituses vaatleme nelja erinevat beebimonitori, et aidata sul teha parim valik vastavalt sinu vajadustele ja eelistustele.
-
Babymoov Yoo-Go juhtmevaba beebimonitor kaameraga
Babymoov on tuntud oma usaldusväärsete ja funktsionaalsete beebitarvikute poolest ning Yoo-Go juhtmevaba beebimonitor kaameraga ei ole erand. Sellel monitoril on laetava akuga kaamera, mis tähendab, et seda saab võtta igalepoole kaasa ning kinnitada erinevatele pindadele tänu kaasasolevatele kinnitustele (4 erinevat). Näiteks on võimalus seda kinnitada vankrikorvi või autoakna külge, et jälgida last ka õues magades või autosõidul. Suurepärane kaamera kvaliteet ja võimalus jälgida last nii päeval kui ka öösel tänu öörežiimile. Lisaks on sellel kaugjuhtimisfunktsioonid, mis võimaldavad kaamerat liigutada ja suumida, et saaksite oma lapsele lähemal olla. See monitor on suurepärane valik vanematele, kes hindavad kvaliteeti ja mugavust.
Vaata lühikest video tutvustust siit -
Capidi beebimonitor on audiomonitor, mis on mõeldud just Skandinaavia kliima jaoks ning seetõttu kestab selle aku ka külmemates tingimustes (võimalik kasutada talvisel ajal õues). Capidi pakub täpselt seda, mida ühelt monitorilt oodata - ideaalne heli, reguleeritav mikrofonitundlikkus ning ülimalt pikk akukestus.
Madalaim kiirgustase turulolevatest beebimonitoridest ja krüpteeritud sagedused muudavad selle väga turvaliseks abimeheks. -
Alecto WiFi-videomonitor SmartBaby5
Alecto SmartBaby5 on kaasaegne beebimonitor, mis pakub ühendust WiFi kaudu, võimaldades sul jälgida oma last nutitelefonist või tahvelarvutist. Tänu sellele on sul võimalik last jälgida nii kodus, tööl, reisil või kus iganes on internetiühendus. Sellel monitoril on suurepärane pildikvaliteet ja kahepoolne suhtlus (võmalik rääkida lapsega), mis teevad sellest suurepärase valiku neile, kes hindavad tehnoloogia ja mugavuse kombinatsiooni. Alectol on ka olemas sama mudeli veidi uhkem versioon (SmartBaby10), mis näitab ruumi temperatuuri, õhuniiskust ning võimaldab rakendusest kaamerat pöörata ja suunata.
-
Alecto DBX-68 on traditsiooniline beebimonitor, mis pakub usaldusväärset jõudlust ja lihtsat kasutamist. DBX-68 mudel on samuti testitud külmades tingimustes (nagu Capidi), seega võimaldab see kasutust talvisel ajal õues. Võrreldes Capidiga on see mudel nüüd natuke uhkem ning täis erinevaid funktsioone: öölamp, kahepoolne suhtlus, unelaulud, taimerid, puutetundlik ekraan jne. Kõik see muidugi vähendab akukestust, seega võrreldes Capidi mudeliga peab neid veidi tihedamini laadima. Alecto DBX-68 on suurepärane valik neile, kes eelistavad klassikalist ja usaldusväärset beebimonitori.
Kokkuvõttes on beebimonitori valimisel oluline arvestada oma vajaduste ja eelistustega. Kas eelistad juhtmevaba ühendust, WiFi-ühendust või klassikalist monitori? Kas otsid täiendavaid funktsioone nagu kaugjuhtimisfunktsioonid või kahepoolne suhtlus? Ükskõik, milline on sinu eelistus, on oluline valida beebimonitor, mis vastab sinu ja sinu lapse vajadustele, tagades samal ajal turvalisuse ja mugavuse igapäevaelus.
-
-
Mica 360 Pro: Mugavus, ohutus ja innovatsioon
Täna räägime Maxi-Cosi Mica 360 Pro turvatoolist, mis pakub parimat mugavust beebidele ja väikelastele vanuses 0-4 aastat. Selle istme üliinovatiivne SlideTech® tehnoloogia, FlexiSpin pöörlemine, 5 mugavat asendit ja lihtne vöödesüsteem muudavad autosõidud lapsevanematele märksa lihtsamaks ja mugavamaks. Disainitud kõrgeimate i-Size ohutusstandardite järgi. Integreeritud SlideTech™ tehnoloogia muudab lapse turvatooli paigutamise ja sealt välja võtmise hõlpsamaks kui kunagi varem. Lihtsalt libista, pööra ja mine!
Mica 360 Pro ainulaadsed müügiargumendid:
-
Innovatiivne SlideTech® tehnoloogia: Revolutsiooniline libisev autoistme tehnoloogia muudab igapäevaelu vanemate jaoks lihtsamaks. Pole seljavalusid, lapse pea löömist vastu autot ega võitlust istmesse paigutamisel. Lihtsalt libista, pööra ja mine!
-
Mitu seljatoeasendit: 5 ülimalt mugavat kallutusasendit võimaldavad lapsel magada erinevates asendites ja kogeda parimat mugavust igal pool, kuhu te lähete.
-
Lihtne vöödesüsteem: Mica 360 Pro turvatoolil on lihtne turvarihmade süsteem, mis hoiavad avatud asendis üleval ning lahtiselt, nii et saate lapse autosse paigutamist ja sealt välja võtmist hõlpsalt teha.
-
G-CELL külgkaitse: Ehitatud kõrgeimate ohutusstandardite järgi, Mica 360 Pro sisaldab integreeritud G-CELL küljekaitset, et tagada teie lapse ohutus külgkokkupõrke korral.
Kategooria alateemad
Ohutus: Mica 360 Pro on ehitatud kõrgeimate i-Size ohutusstandardite järgi, pakkudes teie lapsele parimat kaitset vanuses 0-4 aastat. Mica 360 Pro-l on patenteeritud AirProtect® õhkpadjad peatoe sees, et kaitsta teie last ja vähendada peavigastuste riski kuni 20%. Kuna 45% kokkupõrgetest tuleb küljelt, on Mica 360 Pro'l integreeritud G-CELL küljekaitse; spetsiaalselt konstrueeritud jõudude hajutamiseks eemale teie lapsest, et vähendada vigastusi eriti pea, kaela ja õlgade ümber. Kaitstes teie last aastate jooksul.
Kasutusmugavus: Tänu oma innovaatilisele SlideTech® tehnoloogiale ja ühe käega 360° pöörlemisele muudab Mica 360 Pro teie beebi autosse ja sealt välja saamise eriti lihtsaks. See paigaldatakse kiiresti ISOFIX kinnituste abil ning tugijalg tagab stabiilsuse. Meelerahu tagamiseks näitavad abistavad visuaalsed indikaatorid, millal alus ja tugijalg on õigesti paigaldatud. Tänu integreeritud alusele saate oma last autosse lihtsalt ja sujuvalt libistada, ilma et peaksite oma pead või selga vigastama. Mica 360 Pro turvatooli saab hõlpsasti paigutada mis tahes 5 lamamisasnedisse, kasutades ainult ühte kätt. Ja kui turvatool libiseb autost välja, on lapse vööde kinnitamine veelgi lihtsam.
Vanusevahemik: Mica 360 Pro turvatooli saab kasutada alates sünnist (koos ülimugava integreeritud beebisisuga) kuni 4-aastaseks saamiseni (105 cm). Suurepärase mugavusega Mica 360 Pro pakub vanematele meelerahu, teades, et nad annavad oma beebile parima unemugavuse alates esimesest päevast. Ja nagu iga lapsevanem teab, on uni hindamatu igas vanuses! Lisaks tagab väärkasutamist takistav nupp, et teie laps sõidaks alati seljaga sõidusuunas (kuni 15 kuud). Pärast 15. kuud saavad vanemad valida kas sõita edasi seljaga sõidusuunas või vahetada näoga sõidusuunas asendisse. Mica 360 Pro'l on äärmiselt mahukas iste, et teie lapsel oleks piisavalt ruumi kasvamiseks.
Mugavusfunktsioonid: Parim mugavus vanusele 0-4 aastat. SlideTech® ja FlexiSpin pakuvad vanematele ületamatut mugavust, samal ajal kui 5 kallutusasendit pakuvad lastele ületamatut unemugavust. AirProtect® ohutuspadjad pole mitte ainult kaitsevad, vaid ka äärmiselt pehmed ja pakuvad teie pisikesele lisapehmendust. ClimaFlow paneelid ja võrkkangast katteriided maksimeerivad õhuringlust, tagades teie lapsele alati ideaalse temperatuuri. Valmistatud pehmetest, 100% taaskasutatud kangastest.
Tutvu tootega meie e-poes või tule külasta Beebikeskuse kauplust!
Vaata ka tutvustavat videot!
-
-
Räägime lähemalt Emmaljunga uuest kollektsioonist nimega Sento.
Sento seeria on tulnud, et välja vahetada NXT seeria ning et astuda sammuke lähemale Emmaljunga tehase ja brändi suurele sündmusele – 100. tegutsemisaastale (alates 1925).
Sellest lähtuvalt on Sento nimel kaks tähendust: esiteks 100 aastat (sajand) ning teiseks ladinakeelne tähendus “ma tunnen”. Sinu unistuste lapsevankrit saab kõige paremini leida tundes ja proovides – milline vanker tundub just sinule hea, mida on kõige mugavam lükata ning millisesse elusituatsiooni vankrit vajad. Loe altpoolt, millised on uued Sento seeria mudelid ning tule tutvuma ja proovisõitu tegema Beebikeskuse kauplusesse.
Millist vankriraami sa vajad?
Raam on lapsevankri alumine osa, mille külge on kinnitatud rattad, lükkesang, käepide ja pakikorv. Kõik Emmaljunga Sento raamid on valmistatud keskkonnasõbralikust alumiiniumist. Raamile saab kinnitada kas vankrikorvi, istumisosa või spetsiaalsete adapterite abil ka turvahälli.
Sento mudelitel on 4+1 erinevat raami valikut. Iga raam sobib erinevatesse elusituatsioonidesse seega valikut on igale maitsele. Raame eristavad erinevad rattamõõdud, kohandatavus ja detailid.
Nendele kõikidele raamidele kinnituvad vankrikorv, Ergo istumisosa, Flat istumisosa ja erinevad turvahällid (adapterite abil). Samad "pealmised osad" sobivad kõikidele raamidele, nii et saad tulevikus vankreid vastavalt vajadustele kohandada. Näiteks kui sa praegu elad linnas ja vajad kergeid ja kompaktseid lahendusi, aga järgmisel aastal elad uues kodus, kus on väljakutseid pakkuvad maastikud, saad lihtsasti raami vahetades leida uue vankri, mis sobib uue elusituatsiooniga.
Kõikidel raamidel on:
- Easy Brake pidur, mis ei määri su jalatseid ja näitab värvilise indikaatoriga, kas rattad on lukustatud või mitte
- Torkekindlad rehvid, millel on sügav offroad-muster, välja arvatud Sento Lux raamil, millel on siledapinnalised rehvid
- XXL pakikorv, mille kandevõime on 10kg
- Helkurribad pakikorvil, et pakkuda lisaturvalisust pimedal ajal
- Pehme vedrustus kõigil neljal rattal. Tagumise telje vedrustus on reguleeritav pehme (Soft) ja jäigema (Hard) vahele
Raamid
SENTO SENTO PRO SENTO MAX SENTO LUX Emmaljunga Sento raam
Sento on kerge, käepärane ja kompaktne. Sento sobib ideaalselt linnas elavatele inimestele, kelle elutempo nõuab kiiret ja lihtsat lahendust.
Sento vankriraamil on mugava suurusega Outdoor rehvid (21 cm ees ja 28 cm taga) ning reguleeritav vedrustus. Pehme vedrustuse abil saab see raam suurepäraselt hakkama ka erinevatel maastikel.
Uus ja täiustatud kokkupanemismehhanism toimib ülilihtsalt ning tänu sellele jääb vankriraam komapktse suurusega.
Näitajad: Vankriraami kaal 9.9kg | vankriraami mõõdud kokkupandult 84,5 x 59,5 x 31cm (pikkus, laius, kõrgus) | esiratta läbimõõt 21cm | tagaratta läbimõõt 28cmTutvu Sento mudeliga siin
Emmaljunga Sento Pro raam
Sento Pro on mitmekülgne vanker, mis sobib igasugustele maastikele - nii linna munakivitänavatele kui metsaradadele.
Sellel raamil on samuti reguleeritav vedrustus. Sento Pro rattad on nüüd suuremad, kui tavalisel Sento mudelil (esiratas 23cm ja tagaratas 31cm).
Üldreegel on, et mida suuremad rattad, seda lihtsam on üle erinevate takistuste saada ja liikumine erineval maastikul ning lumes on märksa sujuvam. Suured rattad tõstavad samal ajal ka raami kaalu ja suurust.See kõik mõjutab vankri stabiilsust ning juhitavust. Kõige paremini saab sellest aru, kui tulla kauplusesse kohapeale ning testida ise järgi.
Uus lihtne kokkupanemismehhanism on kõikidel raamidel, samuti ka sellel Sento Pro mudelil.
Tutvu Sento Pro mudeliga siin
Emmaljunga Sento Max raam
Sento Max mudelil on tugevdatud raam, reguleeritav vedrustus ja suured rattad.
Tugevdatud raam tähendab, et sellele saab eraldi GoDouble adapteri lisada ning selle abil muuta sobivaks kahele lapsele. Adapteriga saab raamile paigaldada kaks erineva vanusevahega last (iste+iste või vankrikorv+iste). GoDouble adapter on eraldi müügil.
Sento Max on tugev ja stabiilne, nii et see saab hakkama igasugusel maastikul.
Reguleerige vedrustust vastavalt olukorrale ja hankige vajalikud lisatarvikud.
Samuti on võimalik Sento Max mudelile lisada Quad Kit ning selle abil muuta oma raam nelja suure rattaga lahenduseks. Sellisel kujul ei jää vankriga mitte üheski lumes ega mudas hätta.Max raamil on suured Outdoor rehvid: 23 cm ees ja 31 cm taga.
Sento Max mudelil on klassikaline kokkupanemismehhanism, mis oli ka NXT90 mudelitel.
Tutvu Sento Max mudeliga siin
Emmaljunga Sento Lux raam
Sento Lux on valik neile, kes soovivad veidikene rohkem eksklusiivsust oma vankritesse.
Vankriraam on viimistletud kõrgläikega, mis annab veelgi luksuslikuma välimuse.
Samuti on raamil mitmeid kroomitud metallist detaile ning vankrikorvil ja isteosal tepitud viimistlus.Tugevdatud raam tähendab, et sellele saab eraldi GoDouble adapteri lisada ning selle abil muuta sobivaks kahele lapsele.
Adapteriga saab raamile paigaldada kaks erineva vanusevahega last (iste+iste või vankrikorv+iste). GoDouble adapter on eraldi müügil.Tugev konstruktsioon ja reguleeritav vedrustus tagavad mugava sõidu igasugusel maastikul.
Pimedas lisaturvalisuse tagamiseks on ratastel helkurribad.
Sento Lux vankriraamil on siledad suured täiskummrehvidel rattad: 23 cm ees ja 31 cm taga. Lux on varustatud samuti klassikalise kokkupanemismehhanismiga, mis oli varem NXT90 mudelitel.Tutvu Sento Lux mudeliga siin
Emmaljunga Twin 735 raam
Twin 735 raamile mahuvad kaks last kõrvuti - see valik sobib sulle, kui soovid lapsevankrit kaksikutele või kahe erineva vanusevahega lastele.
Raamile saate paigaldada teile sobivad valikud:
- Kaks vankrikorvi
- Kaks isteosa
- Vankrikorv ja isteosa
- Turvahäll ja iste
- Turvahäll ja vankrikorv
- Kaks turvahälliTwin raami Outdoor rattad on tagavad kerge ja muretu juhitavuse - kuigi vankriraamil on kaks last ning seetõttu ka märksa suurem kaal. Spetsiaalses raami disainis kinnitub lükkesang otse tagateljele, muutes vankri lükkamise uskumatult kergeks.
Mis saab, kui pereliikmete arv suureneb ja sul on juba Sento või Sento Pro raam? Hankige lihtsalt Emmaljunga Twin 735 raam ja saate kasutada sama vankrikorvi ja istet ka sellel raamil.
Raamide värvivalikud
Kõik Sento seeria alumiiniumraamid on ajatult klassikalises mustas toonis.
Saadaval on pruunist nahast või mustast nahast käepidemega.Outdoor = pruun kunstnahk
Black = must kunstnahk
Järgmiseks peate valima, mida raamidele kinnitate. Esimesed 6-9 kuud saab beebi mõnusalt lõõgastuda avaras ja pehmes vankrikorvis, seejärel saab minna üle istumisosa peale, mis on mõelduda kasutamiseks kuni lapse kaaluni 22kg (umbes 4-5. eluaastani).
Valikus on 6 ilusat värvi, millest uued on All Black, Outdoor Brown ja Outdoor Forest. Sento Lux mudelist leiate 2 elegantset kunstnahast värvivalikut (Polar White ja Sand Beige).Vankrite kangad on värvitud vettsäästva, keskkonnasõbraliku Dope Dye meetodiga.
Vankrikorvid
See on kõige lihtsam, sest peate lihtsalt valima teie perele sobiva värvi. Emmaljunga Sento vankrikorv on turvaline, pehme ja avar pesa väikesele beebile esimesteks kuudeks.
Vankrikorvi uus Thermobase põhi on loodud optimaalse õhuringluse tagamiseks. Uued veekindlad tõmblukud hoiavad tuule ja niiskuse eemal ning takistavad tõmblukkude määrdumist.
Kaarvarjul on sääsevõrguga varustatud õhutusava, mis parandab õhuringlust. Samuti on kaarvari pikendatav, et kaitsta last heitliku ilmastiku eest.
Kaarvarjule on lisatud helkurriba, mis parandab nähtavust pimedal ajal ja mida saab mugavalt vastavalt vajadusele peitu panna.
Vankrikorvi puuvillast sisevooder on eemaldatav ja masinpestav.
Outdoor värvide puhul on pruunid ja All Black värvi puhul mustad kunstnahast detailid.
Sento Lux vankrikorvil on kunstnaha sisse tehtud tepingud ning topeltõmblused.
Isteosad
Emmaljunga isteosad on tuntud oma avaruse ja mahutavuse poolest, sobides suurepäraselt meie põhjamaisesse kliimasse. Eriti pikk seljatugi, piisavalt ruumi soojakotile, lihtsalt kasutatavad magnetilised rihmad, XL katus, reguleeritav jalatugi ja reguleeritavad õlarihmad. Outdoor värvide puhul on pruunid ja All Black värvi puhul mustad kunstnahast detailid.
Flat Ergo See on täislamav iste, mis tähendab, et laps saab isteosas olla täiesti sirgelt.
Eelised: rohkem lamamisasendeid | mahukas | sobib kasutamiseks ka paksema soojakotiga
Puudused: veidi raskem | lühem kasutusaeg | veidi ebamugavam seljatoe reguleerimineErgonoomiline lohuga isteosa, mis tähendab, et laps on kõige lamavamas asendis nagu tugitoolis (jalad kõrgendatud). Siin saab reguleerida kogu istenurka korraga, seega lapse jalad ja selg liiguvad üheaegselt lamavasse või istuvasse asendisse.
Eelised: kergem isteosa | pikem kasutusiga (110cm) | lihtsam reguleerida seljatoe liikumist
Puudused: kitsam (talvisel ajal võib osade laste jaoks jääda kitsaks)
Materjalid
Emmaljunga Sento seeria vankriraamid on valmistatud põhjamaisest Hydro REDUXA alumiiniumist, mille CO2-heide on kuni 75% väiksem kui tavalisel alumiiniumil.REDUXA alumiiniumi toodetakse ainult taastuvate energiaallikate abil.
Vankrite rehvid on nö. hooldusvabad rehvid, mis on 100% taaskasutatavad ja ei sisalda ohtlikke aineid.
Vankrikorvis ja istmetes kasutatakse PROTEX kangaid, mis taluvad hästi erinevaid ilmastikuolusid - kangas tõrjub mustust ja vett (hoolimata sellest, et vihma eest kaitsmiseks on olemas vihmakate!).
Õmblused on tihedad ja tugevad, nii et tuul ja tuisk ei pääse lapsele ligi.
Kangad on värvitud spetsiaalse DOPE DYE meetodiga, mis säästab tootmises kuni 80% veekasutusest.
Emmaljunga vankrid on valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest, mis koormavad meie loodust ja keskkonda võimalikult vähe. Materjalivalikud on tehtud nii, et need vastaksid põhjamaiste ekstreemsete ilmastikuolude nõuetele.
Lisatarvikud
Emmaljunga Sento mudelitele on võimalik juurde osta mitmeid erinevaid lisatarvikuid, et kohandada lapsevankrit veelgi rohkem oma soovidele. Putukavõrk on juba raamiga komplektis – seda saab kinnitada nii vankrikorvile kui ka isteosale.
Jalakate: need on saadaval isteosaga samas toonis, et hoida ühtset joont
Külgkorv: praktiline lisatarvik, mis pakub lisa hoiustamisruumi
Soojakott: samuti saadaval isteosaga samades toonides. Mõnus ja pehme soojakott on talvisel ajal asendamatu lisatarvik
Organiser: suurepärane lahendus, mis kinnitub vankri käepideme külge, et hoida kõik vajalikud asjad käeulatuses
Roadeo istmega seisulaud: suurema lapse jaoks mõeldud seisulaud, kus on võimalik ka istuda
Tarvete kott: suurem ja mahukab beebitarvete kott, mida on võimalik riputada oma vankriraami käepideme külge
Joogitopsihoidja: hoidke oma lemmikjook alati käeulatuses
Turvahälli adapterid: nende abil saate oma turvahälli kinnitada lihtsalt ja mugavalt vankriraami külge
Kogu Emmaljunga toodete valikuga saate tutvuda siin
-
Taani firma BabyDan on tulnud välja inovaatilise rakendusega, Onbox, mis kuvab kõik kasutusjuhendid animeeritud video kujul.
Onbox äpis on rida lühikesi videoid, mis juhendab sind samm sammult ning aitab paigaldada tooted korrektselt ja turvaliselt.Turvaväravate paigaldamine võib mõnikord olla üsna keeruline, seetõttu mõtleski BabyDan välja rakenduse, mis teeb selle palju lihtsamaks.
Onbox rakendus on saadaval nii App Store'is kui Google Play's.Kuidas kasutada Onbox rakendust?
Turvavärava korrektne paigaldamine on ülimalt tähtis, seetõttu loodame, et Onbox rakendus pakub sulle abistava käe seda tehes.
Lae alla BabyDan Onbox äpp: App Store või Google Play
-
Raseduse ajal tähendab iga uus nädal muutust kehas ning beebi arengus. Palju on kättesaadaval erinevat informatsiooni ja abimaterjale, samas võib vahel olla keeruline orienteeruda selles infotulvas.
Siin on kuus erinevat rakendust, millest on raseduse ajal abi või muudavad ootusaja põnevamaks:
-
Rasedus
Esimene eestikeelne äpp, mis võimaldab jälgida raseduse kulgu, sisestada terviseandmeid ning annab teavet sünnituse kohta. Samuti on lihtne märkida üles märkmeid, mida näiteks järgmisel ämmaemandavisiidil arutada
Pluss: erinevad kalkulaatorid, näiteks saab arvutada sünnituspuhukusele jäämise aja.
-
Pregnancy+
Äpp võimaldab jälgida raseduse kulgu - iganädalased kokkuvõtted loote arenguetappide kohta ja millised muutused on toimumas naise kehas. Võimalus vaadata lapse suurusele vastavaid 2D ja 3D ultrahelipilte ning saab ka luua oma personaalse galerii vastavalt raseduse arengule. Päevased artiklid annavad ülevaate kasulikest toitainetest, soovituslikest treeningharjutustest kuni nõuanneteni, kuidas tulla toime rasedusaegse ärevusega.
Pluss: iganädalases kokkuvõttes on tähelepanu pööratud ka partnerile ja mitmike rasedust puudutavale informatsioonile
-
Instagram
Instagram, kui rakendus, vaevalt ise suurt sissejuhatust vajab. Võimalus leida palju inspiratsiooni alates riietusest kuni lapsetoa sisekujunduseni.
Pluss: palju tasuta treeningvideoid, mis on leitavad kasutades otsingus näiteks #pregnancyworkout
-
Kegel Trainer
Vaagnapõhjalihaste treenimine on raseduse ajal päevakorras ning aitab kaasa ka sünnitusjärgsele taastumisele. Äpp pakub erinevaid sessioone alustades 30 sekundist lõpetades 3-minutilistega.
Pluss: kujundus on diskreetne ning võimaldab seda kasutada olenemata kohast ja ajast.
-
MyWater
Vee joomine on tähtis ning selle vajalikkus tõuseb eriti raseduse ajal. Rakendus aitab järge pidada, kui palju oled päevas vett tarbinud ning vajadusel saadab meeldetuletusi.
Pluss: saab lisada ka teisi päeva jooksul tarbitud vedelikke, näiteks kohv.
-
Baby Story - Pics Editor
Aitab visualiseerida raseduse ja hiljem beebi arengut. Suur valik erinevaid filtreid, pilte ja fonte, millega fotosid põnevamaks muuta ja ainulaadseid mälestusi luua.
Pluss: võimalus kasutada varem tehtud pilte või pildistada kohe äppist.
-
-
Lapsevankri valikul võiks esialgu lähtuda sellest, kus sa põhiliselt lapsevankrit kasutad - linnas, maal, kas peab mahtuma lifti, autosse jne. Tuleb arvestada sellega, et lapsevankrit kasutatakse nii suvel kui ka talvel ja suuremalt jaolt mitte ainult ühe hooaja vältel. Tähelepanu tuleks pöörata ka rataste suurusele ja tüübile. Suuremate ratastega tunnetab beebi vähem tee ebatasasusi ja nendega on parem läbitavus näiteks lumes või looduses mõnel muul pehmel pinnasel. Väikeste ratastega kärudel on tavaliselt pöörlevad rattad, et nendega oleks parem manööverdada ja nad võtavad kokkupandult vähem ruumi. Nendega on mugavam liikuda suurtes kaubanduskeskustes, linnas toimuvatel üritustel ja ka korralikel, tasase kattega linnatänavatel. Samas muutuvad pöörlevad rattad takistuseks liikudes looduses ja talvel lumistel teedel.
Tänapäeval pakutavad lapsevankrid võiks raamitüübi alusel jaotada kaheks - kõigepaelt nelja fikseeritud rattaga lapsevankrid ja teiseks pöörlevate esiratastega lapsevankrid. Nende kahe erineva raamitüübi põhiliste erinevustena võiks kõigepealt välja tuua vedrustuse. Nelja fikseeritud rattaga vankriraamid pakuvad märksa pehmemat vedrustust ja sujuvamat sõitu, kui liikuda lapsevankriga metsarajal, talvisel ajal jääkonarlustel või ebatasasel teel. Pöörlevate esiratastega on jälle lihtsam manööverdada kitsamates kohtades ja kaubanduskeskustes, iseasi, kus rohkem lapsega sõita plaanitakse.
Teise võimaliku valiku kriteeriumina võiks välja tuua järgmise: esiteks nn. Duo Combi tüüpi lapsevankrid või “kaks ühes”, kus ostukomplekti kuuluvad samale alusraamile kinnituvad beebi vankrikorv ja jalutuskäru iste ning teiseks nn. "kolm ühes” komplekt, kus eelpool mainitud komplektile on lisaks ka turvahäll vastsündinud beebile. Viimase komplekti üheks miinuseks on aga see, et reeglina peate leppima selle turvahälliga, mille müüja on komplekti juba lisanud (ei jää võimalust valida endale sobivaim turvahäll). Samas näiteks Emmaljunga, Stokke ja Maxi-Cosi vankriraamidele kinnituvad adapteritega kõik Euroopa populaarsemad turvahällid ja neid saate alati ise valida vastavalt oma vajadustele ja eelarvele.
Suure lapsevankri miinuseks on see, et antud mudelid võtavad autos palju ruumi, on raskemad ja nendega on kaubanduskeskustes tülikam manööverdada. Alternatiivse lahendusena on olemas näiteks Quinny Zapp Flex (Flex Plus, Xpress) jalutuskärud, mille raamile saab kinnitada turvahälli ning, mis ka autos võtab kokkupandult 4-5 korda vähem ruumi. Seda raami saab hiljem kasutada ka tavalise jalutuskäruna lastele vanuses 1-3 aastat. Lisaks mahuvad sellised kompaktsed jalutuskärud ka lennureisi ajal käsipagasi mõõtmetesse.
Sellega seonduvalt julgeks välja pakkuda, et ideaalne lahendus oleks korralik suurte ratastega vanker-käru nii koju kui ka lapsega õues jalutamiseks. Sinna kõrvale kerge, kompaktne ja mobiilne jalutuskäru turvahälli transportimiseks kaubanduskeskustes ja teistes sarnastes kohtades.
Vastsündinud beebi jaoks soovitaks valida lapsevankri, millel on suur ja avar vankrikorv, et beebi seal ennast esialgu maksimaalselt mugavalt tunneks ja mida saaks kasutada sünnist kuni seni, kui laps seda vajab (ca 6-9 kuud). Samale raamile võiks kinnituda ka täislamava asendiga isteosa, kus laps hiljem (6 kuud kuni 2-3 aastat) saab nii istuda kui ka magada. Siinkohal võiks heaks näiteks tuua Emmaljunga Duo Combi lapsevankrid, kus vankrikorv (0 – 9 kuud) on esialgu kõrgemal ja samale raamile kinnituv jalutuskäru iste kinnitub 15 cm madalamale, et suuremat last oleks sinna kergem sisse tõsta või lapsel ise sinna kergem oleks ronida.
-
Auto turvavarustus lapsele on midagi sellist, ilma milleta sa lihtsalt läbi ei saa. Kuna valikuvõimalusi on tänapäeval üsna palju, siis võib selle õige turvahälli/turvatooli valimine olla päris keeruline.
Õnneks on olemas teatud omadused, millest lähtudes saad parima otsuse langetada. Alljärgnevalt annamegi sulle ülevaate neist punktidest, millele esmajärgus tähelepanu pöörata.
3 põhiküsimust:
1) Kui suur on teie laps?
Hetkel kehtivad kaks seadust:
- ECE R129 (i-Size) mis kasutab lapsepikkust, et klassifitseerida turvatool
- ECE R44/04 kasutab lapse kaalu, et jagada turvatoolid erinevatesse gruppidesse.
Seetõttu on väga oluline teada oma lapse pikkust ning kaalu, leidmaks talle sobiv turvahäll/-tool.
- Tase 1: 0-13kg, Grupp 0+ ; umbes 45-75cm (sünnist kuni ca. 1 eluaasta)
- Tase 2: 9-18kg, Grupp 1; umbes 70-105cm (ca. 6 elukuust – 4 eluaastani)
- Tase 3: 15-36kg,Grupp 2/3; umbes 100-150cm (ca. 3,5 eluaastast – 12 eluaastani)
2) Kuidas on võimalik turvahälli/tooli autosse kinnitada?
Turvahällid/-toolid kinnituvad autosse kas ISOFIX kinnitustega alusel või auto turvavöö abil. Ükskõik kumba meetodit te kasutate, peate te olema väga ettevaatlikud ja veendunud, et turvatool saab korrektselt paigaldatud.
a) ISOFIX- pakub kõige turvalisemat, lihtsamat ning kiiremat lahendust turvatooli korrektseks paigaldamiseks.
b) Auto turvavöö kinnitus - pakub painduvust. See tähendab, et teil on võimalik turvahälli/-tooli paigaldada kõikidesse autodesse ning samuti ka kõikidele istmetele, mis on varustatud turvavööga. Siin kohal peab ära märkima, et esiistmel kasutades peab olema võimalus kõrvalistuja õhkpadi välja lülitada.
3) Millal on aeg laps järgmisesse tooli asetada?
Paljud vanemad tõstavad oma lapsed liiga varakult järgmise grupi turvatooli. Iga turvatool on kohandatud täpselt sellele sobiva lapse omaduste (pikkus, kaal, vanus) järgi, pakkudes kõrgeimat turvalisust ning mugavust.
Soovitame alati last hoida seljaga sõidusuunas nii pikalt kui võimalik.
Aeg järgmiseks turvatooliks:
a) Turvahälli puhul - siis kui beebi pea ulatub üle turvahälli ääre.
b) Turvatooli grupp 1-siis kui lapse õlad on 2cm üle kõige viimase astme õlavööde avause (olukorras kus peatugi on kõige kõrgemas positsioonis).
c) Turvatooli grupp 2/3- last võib kinnitada auto turvavööga alates hetkest, mil seda on võimalik nõuetekohaselt teha.
Mida kujutab endast i-Size (ECE R129) turvastandard?
See on kõige uuem Euroopa turvastandard, mille esimene faas ratifitseeriti 2013 aasta juulis.
I-Size pakub täiustatud kaitset beebi peale ja kaelale, nii külg kui ka otse kokkupõrkel.
Uue turvastandardiga on kohustatud last sõidutama seljaga sõidusuunas kuni 15. elukuuni. Kui võimalik, siis alati hoidke oma last nii kaua seljaga sõidusuunas kui võimalik.
I-Size nõuetele vastavad turvatoolid on varustatud ISOFIX kinnitusega. ISOFIX aitab teil vältida olukorda, kus turvatool paigaldatakse valesti.
Seega i-Size on tuleviku standard, mille poole püüdlevad kõik tootjad.
Turvahälli valikul saab määravaks selle kasutaja enda soovid. Osad hällid on üpris rasked, mistõttu on neid üsna tüütu igalpool kaasas vedada. Selle probleemi lahenduseks on muidugi võimalik adapterite abil kinnitada oma turvahäll mõne jalutuskäru peale.
Kasutajamugavuse suurendamiseks on võimalik osadele turvahällidele osta lisaks ka ISOFIX kinnitustega alus. Alus kinnitatakse autosse ning seejärel saab sinna ühe klõpsuga kinnitada ka turvahälli. Selliselt ei pea te igakord turvavööga tegelema ning samuti langeb ära võimalus häll valesti paigaldada.
Üks hea leht, mille põhjal turvatooli turvalisust kontrollida, on ADAC testid. Samuti on teil igati valmis abiks olema asjatundlikud ja väljaõppinud klienditeenindajad suuremates lastekaupu müüvates poodides.